ارائه دهنده انواع هواکش،وسایل سرمایشی و گرمایشی صنعتی 07137730272 09179999968

ارائه دهنده انواع هواکش،وسایل سرمایشی و گرمایشی صنعتی info@nik-andishan.com

گروه صنعتی نیک اندیشان

مزایای حضور در صنعت گلخانه ای

بازدید کننده 122 چهارشنبه 18 فروردین 1400 گروه : مقالات

 

تفاوت گلخانه و کشاورزی سنتی

شروع استفاده از گلخانه برای کشت انواع محصولات در دنیا، به حدود 150 سال پیش باز میگردد. قبل از آن کشاورزی سنتی، تامین کننده اصلی محصولات غذایی و غیر خوراکی بود. بعدها با ساخت ماشین آلات کشاورزی، صنعت کشاورزی سنتی شکل تازه ای به خود گرفت و به کشاورزی مدرن تغییر وضعیت داد. اما همچنان تفاوت های زیادی با گلخانه دارد. در کشاورزی سنتی، کنترل شرایط رشد گیاه مانند دمای مناسب، افراد لازم برای کاشت و رسیدگی و برداشت محصول، آبیاری، محافظت در برابر آفات و حیوانات وحشی بسیار سخت است و در موارد زیادی، باعث افت چشمگیر میزان محصول نهایی و حتی از بین رفتن کل آن خواهد شد. به طور مثال یخ زدگی درختان گیلاس و یا از بین رفتن مزارع ذرت به خاطر هجوم ملخ ها، نمونه هایی از عدم توانایی کشاورزی سنتی در کنترل شرایط است. در صورتی که در گلخانه ها قرار دادن یک سیستم گرمایش مناسب که عمدتا به وسیله هیتر پشتیبانی می شود و همچنین سیستم تهویه و هواکش، سیستم های پیشرفته آبیاری و خود ساختمان گلخانه که محصولات را از خطر آفات و حیوانات مصون نگه می دارد، به کشاورزی سنتی برتری دارد.

 

 

سیستم تهویه گلخانه ای

 

 

مزایای احداث گلخانه

با رشد جمعیت و نیاز بشر به مواد خوراکی روییدنی، کشاورزی سنتی توان پاسخگویی به این حجم از تقاضا را ندارد. از این رو احداث گلخانه، مزایای زیادی دارد. مزایایی مانند :

1- میزان تولید در گلخانه حدود 10 – 12 برابر میزان تولید در کشت سنتی است.

2- برای گیاهان خاص به ویژه گیاهان زینتی، گلخانه انتخاب بسیار بهتری است.

3- بسیاری از محصولات خوراکی و غیرخوراکی وجود دارند که در فصول خاصی از سال رشد می کنند و در غیر آن فصل، امکان کشت آنها در فضای باز وجود ندارد. در این حالت با شبیه سازی شرایط رشد در محیط گلخانه می توان این محصولات را کشت داد.

4- صرفه جویی و استفاده بهینه از آب و کودهای کشاورزی و آفت کش ها

5- می توانیم در گلخانه ها از کشت های مختلفی مانند کشت های عمودی، کشت آیروپونیک و کشت هیدروپونیک و سایر کشت های مدرن استفاده کنیم.

6- اشتغال زایی

در پایان امیدواریم از این مقاله استفاده کافی را برده باشید. گروه تولیدی ما با بهره گیری از مجرب ترین کارشناسان، در زمینه تولید سیستم های تهویه، هواکش، هود و سیستم گرمایش، بهترین محصولات را برای شما عزیزان تولید می کند. برای خرید هر یک از این محصولات می توانید با پشتیبانی گروه تولیدی ما در تماس باشید.

 


ارسال دیدگاه

Post comments