ارائه دهنده انواع هواکش،وسایل سرمایشی و گرمایشی صنعتی 07137730272 09179999968

ارائه دهنده انواع هواکش،وسایل سرمایشی و گرمایشی صنعتی info@nik-andishan.com

گروه صنعتی نیک اندیشان

پنج چیزی که در مورد گلخانه نمی دانید.

بازدید کننده 138 جمعه 20 فروردین 1400 گروه : مقالات

مقدمه

گلخانه یکی از چیزهایی است که این روزها شاید زیاد در مورد آن شنیده باشید. بازدهی بالای اقتصادی این صنعت در مقایسه با مشاغل دیگر، شاید یکی از اصلی ترین دلایل روی آوردن عده زیادی به تولید محصولات توسط این سیستم باشد. این صنعت در مقایسه با کشاورزی سنتی، بسیار کم دردسرتر و البته پر بازده تر است. به طوری که مثلا در یک مساحت مساوی از زمین زراعی که در گلخانه ها و در کشاورزی سنتی، زیر کشت خیار یا گوجه فرنگی قرار گیرند، محصول تولید شده در این سیستم، به میزان 10 – 12 برابر بیشتر از محصولی است که از طریق کشت در کشاورزی سنتی به دست می آید. علت این امر نیز کاملا واضح است. در این سیستم، عوامل دخیل در رشد گیاه توسط سیستم تهویه و هواکش و همچنین هیتر گلخانه و سیستم گرمایش کنترل می شود و از این رو محصول نهایی بسیار با کیفیت تر خواهد بود. در ادامه در مورد 5 نکته ای که شاید در مورد این سیستم ها نمی دانید، با شما صحبت خواهیم کرد.

  

 

نکاتی در مورد گلخانه که آنها را نمی دانید

1- برای احداث گلخانه هزینه اولیه زیادی نیاز نیست و شما با هزینه ای در حدود 2-3 میلیون تومان می توانید یک نمونه کوچک از آن را راه اندازی کنید. البته با این بودجه، تهیه سیستم تهویه یا گرمایشی معمولا امکان پذیر نخواهد بود.

2- این سیستم ها از لحاظ ظاهری همگی به یک شکل نیستند و انواع مختلفی شامل سقف قوسی، شیروانی و یا گنبدی دارند.

3- هر چقدر مساحت گلخانه بیشتر شود، لزوم استفاده از سیستم تهویه و گرمایش پیشرفته در آن بیشتر خواهد بود.

4- این سیستم ها با توجه به نوع کاربری که از آنها انتظار دارید، می توانند از موادی مانند پلاستیک های ساده و ورق های گالوانیزه تشکیل شوند.

5- میزان رسیدگی به محصولات تولیدی در این سیستم، بیشتر از میزان رسیدگی است که محصولات زمین های زراعی در کشاورزی سنتی به آن نیاز دارند. علت این موضوع نیز به تکنولوژی های مورد استفاده در گلخانه ها باز می گردد.

گروه تولیدی ما در زمینه تولید انواع هود و سیستم گرمایش و همچنین هواکش و سیستم تهویه، سالهاست که تلاش کرده تا رضایت مشتریان خود را جلب کند. برای خرید و دریافت مشاوره، با ما در تماس باشید.

 

 


ارسال دیدگاه

Post comments