ارائه دهنده انواع هواکش،وسایل سرمایشی و گرمایشی صنعتی 07137730272 09179999968

ارائه دهنده انواع هواکش،وسایل سرمایشی و گرمایشی صنعتی info@nik-andishan.com

گروه صنعتی نیک اندیشان

10 نکته در مورد گلخانه شما باید خودتان آن را تجربه کنید.

بازدید کننده 93 چهارشنبه 08 اردیبهشت 1400 گروه : مقالات

 

مقدمه

گلخانه یکی از پردرآمدترین و جدیدترین صنایعی است که از سالها پیش در بازار کشاورزی دنیا و به تازگی در بازار ایران رونق چشمگیری پیدا کرده است. تنوع قابل توجه محصولاتی که از طریق این سیستم کشت داده می شود، باعث شده است تا تقاضا برای احداث این سیستم ها حتی در ابعاد بسیار کوچک و خانگی، رشد قابل توجهی داشته باشد. در مورد احداث یک گلخانه، موارد زیادی باید در نظر گرفته شود و سهم زیادی از این این موارد، معمولا در طی کار و توسط خود شما باید تجربه شود. در این مقاله سعی می کنیم به 10 مورد از این تجربیات اشاره کنیم. با ما همراه باشید.

 

کشت هیدروپونیک

 

10 چیز در مورد گلخانه ها که لازم است خودتان تجربه کنید

زمانی که شما تصمیم به احداث یک گلخانه می گیرید، معمولا چند نکته وجود دارد که باید مد نظر قرار دهید. این نکات عبارتند از :

1- نوع سازه و اسکلت اصلی. انتخاب مدل و جنس این سازه، باید بر اساس تجربیات شما در مورد شرایط آب و هوایی منطقه مورد نظر برای احداث این سیستم کشاورزی باشد.

2- نوع محصول مورد کاشت. اگر از گلخانه به منظور شخصی و به عنوان تفریح استفاده می کنید، این مورد چندان مهم نیست اما اگر به آن به دید نوعی منبع درآمد نگاه می کنید، باید محصول مورد نظرتان را بر اساس تقاضای بازار انتخاب کنید.

3- نوع و برند تجهیزات مورد استفاده برای مصارف صنعتی مانند هیتر گلخانه ، سیستم گرمایشی، تهویه و هواکش که بهتر است از نمونه های ایرانی که قیمت مناسبی دارند استفاده کنید.

4- فراهم کردن محل احداث که بهتر است دارای نوردهی مناسب و رفت و آمد کم باشد.

5- فراهم کردن شرایط مورد نیاز برای کشت محصولات خاص و حساس

6- برآورد هزینه ها و پرسنل در موردهای صنعتی

7- تهیه سیستم های مناسب برای آبرسانی

8- فراهم کردن شرایط مناسب برای آفت زدایی به موقع

9- مراحل اخذ مجوز

10- هماهنگی با کارشناس کشاورزی برای دریافت راهنمایی های لازم

برای تجهیزات مستقر در محیط گلخانه مانند هیتر و سیستم گرمایشی، هواکش و سیستم تهویه، می توانید با تماس با گروه تولیدی ما، راهنمایی های لازم برای خرید این محصولات را دریافت کنید.


ارسال دیدگاه

Post comments