ارائه دهنده انواع هواکش،وسایل سرمایشی و گرمایشی صنعتی 07137730272 09179999968

ارائه دهنده انواع هواکش،وسایل سرمایشی و گرمایشی صنعتی info@nik-andishan.com

گروه صنعتی نیک اندیشان

فن گلخانه چیست؟

بازدید کننده 70 شنبه 11 اردیبهشت 1400 گروه : مقالات

فن گلخانه چیست؟

امروزه به دلیل افزایش جمعیت و شهرنشینی، نیاز به غذا و محصولات کشاورزی روز به روز بیشتر شده و به تناسب این افزایش، گلخانه های زیادی در ابعاد بزرگ و کوچک تاسیس شده است که برای رفع نیاز افراد جامعه به محصولات غذایی، خدمات خود را در تمامی فصل های سال، ارائه می دهند. با مناسب کردن بستر کشت، می توان انواع محصولات غذایی را در طول سال از گلخانه ها برداشت کرد.

از طرفی این گلخانه ها، نیازمند تجهیزاتی هستند تا با استفاده از آنها، مراقبت از محصولات کشاورزی و رشد هرچه بهتر آنها را فراهم کرد. از کارآمدترین وسایلی که بسیار مورد نیاز گلخانه ها بوده و در تهویه ی هوای گلخانه به یاری صاحبین آن, می شتابد، فن تهویه گلخانه است.

فن گلخانه کمک می کند که هوای درون گلخانه به حرکت درآمده و با جابجایی هوا، دی اکسید کربن و رطوبتی که گیاهان به آنها نیاز دارند، فراهم شود و گیاهان و محصولات کشاورزی رشد کافی داشته باشند. و در طول سال انواع محصولات کاشته شود.

گلخانه ها باید همواره هوایی پایدار داشته و اعتدال هوا حفظ شود. استفاده از فن درگلخانه، باعث می شود تا هوایی معتدل و ثابت در گلخانه داشته باشید.

فن تهویه گلخانه ای، هوای گرم داخل درون گلخانه را معتدل کرده و حشرات و هر آنچه که برای گیاهان مضر است را از آنجا دور می کند.

سیستم فن گلخانه به گونه ای است که با گردش هوای درون گلخانه، هوای تازه را وارد کرده و این هوا با عبور از فن مرطوب و فیلتر می شود، و در ادامه جریان هوایی تازه و رطوبت دار وارد گلخانه شده و گیاهان از آن استفاده می کنند.

                                                                                فن گلخانه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 هواکش مخصوص گلخانه چه کارایی دارد؟

  • دمای هوای درون گلخانه کنترل می شود.
  • دفع حشرات و آفات از گیاهان
  • گردش هوای گلخانه را کنترل می کند.
  • استفاده از فن در گلخانه، رطوبت هوای داخل گلخانه را حفظ کرده، دی اکسید مورد نیاز گیاهان را تامین می کند.
  • کارایی سیستم سرمایشی گلخانه را افزایش می دهد.
  • فن گلخانه ای گرده افشانی گیاهان را تسریع می کند.

هواکش گلخانه، وظیفه ی  تبادل هوا را در داخل گلخانه دارد. روزهای گرم تابستان و گاهی در بعضی از روزهای زمستان، هوای گلخانه گرم می شود که برا رشد گیاهان و فتوسنتز آنها، بسیار مضر است؛ در این هنگام است که فن مخصوص گلخانه به کمک کشاورزان شتافته و هوای مناسبی در گلخانه فراهم می کند.

درجه هوای ایده آل برای گیاهان در گلخانه 10 تا 22 می باشد؛ درجه ی هوای مناسب گلخانه با انواع فن گلخانه میسر است.

انواع فن گلخانه ای

  • فن اگزاست
  • فن سیرکوله یا جت فن

فن تهویه گلخانه به دو دسته تقسیم می شوند که در ادامه این دو نوع شرح داده می شود؛

فن اگزاست

فن گلخانه ای اغلب از نوع فن اگزاست می باشد؛ این نوع فن برای تهویه، هوای داخل گلخانه را مکیده و خارج می کند. این فن باعث خنک شدن هوای داخل گلخانه می شود. فن تهویه اگزاست در دو سایز 100 و 140 تولید می شود که نوع فن اگزاست 140 بهترین نوع آن است.

بر روی این نوع فن دمپر کرکره ای نصب شده که این دمپرها با روشن و خاموش شدن فن، اتوماتیک باز و بسته می شوند و فایده ی آن ، بسته شدن راه عبور هوای گرم و سرد می باشد.

                                                                            فن گلخانه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فن سیرکوله یا جت فن

در فصل سرد زمستان که تمامی راه عبور هوای گلخانه ها بسته است، تهویه و گردش هوا در درون گلخانه به راحتی انجام نمیشود.

و همین دلیلی است تا از فن سیرکوله گلخانه ای استفاده شود تا درجه حرارت مناسب و یکنواختی در کل گلخانه در جریان باشد.

از طرفی دیگر، این فن می تواند رطوبت کافی برای هوا به ویژه بر روی برگ گیاهان را تولید کند. تا از بیماری های قارچی و آفت هایی که از رطوبت زیاد ناشی می شوند، جلوگیری شود.

این نوع فن، در همسان سازی دمای هوا، رطوبت هوا، و تولید دی اکسید کربن و اکسیژن کارایی بسیار بالایی دارد.

 تفاوت فن اگزاست با فن سیرکوله این است که فن اگزاست اگرچه در هدایت هوای گرم و سرد گلخانه خوب است اما برای سوله ها و محیط های بزرگ از فن سیرکوله استفاده می گردد.

تولید فن گلخانه

تولید کنندگان زیادی در زمینه ی ساخت و تولید تجهیزات گلخانه ای و انواع فن فعالیت دارند؛ گروه صنعتی نیک اندیشان از جمله تولید کنندگانی هستند که در تولید انواع فن گلخانه ای مشغول به کار هستند.

برای کسب اطلاعاتی در زمینه ی هواکش 140، قیمت فن 140 گلخانه، قیمت فن، قیمت فن گلخانه، قطر پروانه فن گلخانه 140، فن گلخانه 140*140، فن 140 گلخانه، فن گلخانه شیراز، تولید فن 140 شیراز به سایت این شرکت مراجعه کنید.

پیشنهاد می کنیم برای خرید فن گلخانه ای ، در ابتدا به سایت www.nik-andishan.com  مراجعه کرده و از مقالاتی که در این زمینه است اطلاعات کافی کسب کنید و پس از آن اقدام به خرید نمایید.

                                                                                         فن گلخانه

 

 


ارسال دیدگاه

Post comments