ارائه دهنده انواع هواکش،وسایل سرمایشی و گرمایشی صنعتی 07137730272 09179999968

ارائه دهنده انواع هواکش،وسایل سرمایشی و گرمایشی صنعتی info@nik-andishan.com

گروه صنعتی نیک اندیشان

تهویه مرغداری و آشنایی با اصول آن

بازدید کننده 31 شنبه 02 مرداد 1400 گروه : مقالات

تهویه مرغداری و آشنایی با اصول آن

 

اصول تهویه در مرغداری شامل مراحل و روش های متفاوتی می باشد و باید به این موضوع توجه کرد. اصول تهویه در مرغداری شامل تعویض هوای داخل سالن، تنظیم دما و رطوبت مناسب و ایجاد شرایط زیست محیطی مناسب جهت افزایش راندمان می باشد.

 بیماری طیور در خصوص تهویه نامناسب موجب ضررهای اقتصادی زیادی به مجموعه می شود و باید به این مسئله دقت نمود. هواکش 140 یکی از استاندارد ترین تجهیزات تهویه مرغداری بوده و گروه صنعتی نیک اندیشان تولید کننده هواکش مرغداری و سایر تجهیزات مرتبط در این حوزه می باشد

یکی از اصلی ترین اصول تهویه در مرغداری مربوط به هیتر کابینتی در داخل سالن می باشد. اهمیت وجود هیتر کابینتی در ابتدای دوره پرورش مورد تاکید بسیاری از کارشناسان می باشد و بسیاری از اشخاص از این سیستم استفاده می کنند.

اقدامات مناسب مربوط به اصول تهویه در مرغداری شامل خارج کردن رطوبت مازاد و گازهای خطرناک از جمله دی اکسید کربن از محیط مرغداری و جابه جایی و گردش هوا می باشد. بهتر است که گاز آمونیاک را نیز از محل مورد نظر خارج کنید، زیرا باعث ضعیف شدن جوجه ها شده و موجب مرگ آن ها می شود.

یکی از اصول اصلی تهویه، تنظیم دمای محیط می باشد. اگر ورودی مورد نظر شما سرد باشد، ابتدا باید آشیانه جوجه ها به اندازه کافی گرم شود. همچنین در صورت گرم بودن آشیانه، نیاز هست تا محل مورد نظر کمی سرد شود تا تعادل دمایی مناسب برقرار شود.

 البته ما تهویه های متفاوتی داریم که هر یک از آن ها دارای ویژگی ها و کاربردهای گوناگونی هستند. تهویه سقفی، تهویه فن جت، تهویه دمنده و برخی از موارد دیگر جزو انواع سیستم های تهویه محسوب می شوند. بهتر است که بخار آب، گرد و غبار بیش از حد و بررسی میزان دریافت اکسیژن جوجه ها نیز در اولویت قرار بگیرد، زیرا این موضوع باعث افزایش بازدهی می گردد.

به هیچ وجه نباید گاز آمونیاک در محل وجود داشته باشد، زیرا موجب مشکلات متفاوتی به خصوص مشکلات تنفسی برای جوجه ها می شود.

 در حالت کلی از اصول تهویه می توانیم به عواملی مانند دما، رطوبت، گازهای مضر موجود در سالن و اکسیژن رسانی صحیح به جوجه ها اشاره کنیم.

 

از جمله اصول تهویه در مرغداری می توانیم به تنظیم دما، رطوبت و هوای داخلی سالن مرغداری اشاره کنیم.

گروه صنعتی نیک اندیشان بهترین تولید کننده هواکش و تهویه مرغداری در استان فارس می باشد.