ارائه دهنده انواع هواکش،وسایل سرمایشی و گرمایشی صنعتی 07137730272 09179999968

ارائه دهنده انواع هواکش،وسایل سرمایشی و گرمایشی صنعتی info@nik-andishan.com

گروه صنعتی نیک اندیشان

توضیحات و مشخصات فن سیرکوله

بازدید کننده 175 يكشنبه 23 آذر 1399 گروه : مقالات


فن سیرکوله چیست و چه کاربردی دارد :

جت فن یا فن سیرکوله جهت جابه‌جایی هوا و یکنواخت‌سازی دما و رطوبت در سالن‌های صنعتی، گلخانه‌ها، سالن‌های پرورش قارچ و مرغداری‌ها استفاده می‌شود.استفاده از فن سیرکوله باعث یکنواخت شدن دمای سالن‌ها و رشد یکنواخت بوته ها و طیور می‌شود.

محل نصب فن سیرکوله معمولا در ارتفاع بالا و زیر سقف سالن‌هاست. استفاده از فن سیرکوله از تغییرات ناگهانی دما و رطوبت سالن‌ها جلوگیری می‌کند و با به گردش درآوردن دایمی هوا از رشد باکتری‌ها و قارچ‌های مضر تا میزان قابل توجهی جلوگیری می‌کند.

فن سیرکوله با جبران افت فشار باعث عملکرد بهتر تهویه‌های اصلی سالن و افزایش بازده سیستم‌های سرمایشی (کولر‌ها و سیستم پد و فن) و گرمایشی (هیتر‌های فن‌دار و جت‌هیترها) می‌شود.

در زمستان (که هواکش‌های اصلی خاموش می‌شوند)، هوای گرم بدلیل چگالی کم‌تر به سمت بالا می‌رود و در زیر سقف انباشته می‌شود، از آنجا که معمولا در سالن‌ها دما در ارتفاع پایین‌تر و میانی دارای اهمیت است، سنسور‌های دما در ارتفاع پایین نصب می‌شوند و تجمع هوای گرم در ارتفاع بالا باعث می‌شود سنسورها دیرتر فرمان قطع سیستم گرمایشی را صادر کنند، این امر باعث افزایش قابل توجه مصرف سوخت می‌شود.

با نصب فن سیرکوله در ارتفاع بالا، هوای گرم انباشته شده دوباره به سطح سالن باز میگردد و مورد استفاده قرار می‌گیرد.
در تابستان نیز(که تهویه های اصلی با تمام توان کار می‌کنند) با تجمع هوای گرم در زیر سقف سالن، در عملکرد هواکش‌ها اختلال ایجاد می‌شود و هوای سالن به اصطلاح دم می‌کند و شرجی می‌شود، با نصب فن سیرکوله هوای گرم انباشته شده با سرعت بالا تخلیه می‌شود.
در سالن‌هایی که بدلیل فعالیت خود گرد و غبار یا گاز‌های مسموم تولید می‌کنند، فن سیرکوله به تخلیه سریعتر هوای آلوده کمک می‌کند.


مزایای فن سیرکوله برای گلخانه :

فن سیر کوله و جت فن یکی از اجزای اصلی و مهم در گلخانه های مدرن می باشد که میزان بازدهی و راندمان برداشت محصول از واحد سطح را به میزان قابل توجه ای افزایش می دهد. این نوع هواکش از انباشت گرما در سطوح بالای گلخانه و در نتیجه خارج شدن آن ازگلخانه جلوگیری کرده و باعث بازگشت گرما به داخل گلخانه و مدار گرمایش گلخانه می گردد


مزایای فن سیرکوله برای مرغداری :

در سالن های پرورش طیور نیزاز فن های سیرکوله به منظور کاهش استرس دمایی استفاده میشود. همانطور که میدانید گرم یا سرد بودن دما باعث ایجاد استرس دمایی در طیور و پرندگان میشود و در نتیجه میزان تخم هایی که میدهند بسیار کمتر خواهد شد و یا حتی میزان خوراکی که مصرف میکنند و میبایست به گوشت تبدیل شود بیشتر به فضولات تبدیل خواهد شد.

با نصب فن سیرکوله شما میتوانید دمای سراسر سالن را یکی نمایید و به این صورت مانع از بروز استرس دمایی در طیور و پرندگان شوید. همچنین جت فن و یا فن سیر کوله در سالن مرغداری گاز آمونیاک وسط سالن را به سمت فن های تخلیه منتقل نموده و باعث کاهش میزان این گاز در وسط سالن مرغداری می شود. این نوع فن باعث انتقال سریع تر گرما و اکسیژن و هوای تازه به مرکز سالن می گردد


نوع کاربری :

مرغداری- گلخانه – دامداری – انواع سوله (صنعتی، ورزشگاه، پرورش قارچ و …)


ویژگی ها :

• گردش هوا
• مصرف کم
• کم صدا بودن
• نصب، نگهداری و تعمیرات آسان
• گارانتی طلایی یک ساله
• تأمین قطعات و خدمات پس از فروش 10 ساله


مزایای فن سیرکوله برای سالن های تولید قارچ :

در سالن های پرورش قارچ نیز به دلیل نیاز شدید به رطوبت ، و اینکه نمیتوان رطوبت را در همه جا به صورت یکسان تولید کرد میتوان از فن های سیرکوله برای یکسان سازی رطوبت داخل سالن پرورش قارچ استفاده نمود که در غیر این صورت رطوبت به میزان کافی نخواهد بود و یا در برخی از نقاط سالن بیشتر یا کمتر خواهد بود و در نتیجه قارچ ها به میزان کافی رشد نخواهند نمود.

هدف از استفاده فن در سالن های پرورش قارچ جابجایی سریع هوا در مواقعی است که نیاز دارید. فن های سیرکوله در سالن های پرورش قارچ بیشتر بعد از آبیاری انجام میشود یعنی زمانی که کاهک قارچ ها کاملاً خیس میباشد و در این صورت می بایست سریعاً خشک گردد که در این صورت از فن سیرکوله یا همان جت فن استفاده مینمایند.

فن سیرکوله یا جت فن در سالن های مرغداری وگلخانه جهت جابه جایی هوای داخل سالن ویکسان سازی دما و رطوبت همچنین یکسان سازی ترکیب گازی این محیط استفاده می گردد.

فن سیرکوله معمولا در وسط سالن های مرغداری وگلخانه در ارتفاع بالا نصب شده و هوای پشت فن رابه شدت مکش و به سمت جلو هدایت و پرتاب می کند مصرف برق دستگاه پایین و دوام دستگاه بسیار بالا می باشد.

در هنگام طراحی فضای گلخانه باید به مواردی مهمی توجه کرد از جمله این موارد می‌توان به دما و رطوبت محیط اشاره کرد. محصولات گلخانه، برای رشد بهتر و با کیفیت‌تر نیازمند دما و رطوبت کافی هستند از این رو برای برداشت مناسب محصول، باید بیش از پیش به دما و رطوبت فضای گلخانه بها داد. برای این امر مهم، راهکار‌های زیادی وجود دارد که بهترین و موثرترین آن‌ها استفاده از فن سیر کوله است. این فن ها می‌توانند به راحتی دما و رطوبت محیط را تنظیم کنند تا بتوانید برداشتی مناسب داشته باشید. در بازار، فن‌های سیر کوله در انواع و اقسام مختلفی تولید می‌شوند و باید با توجه به نوع نیاز خود بهترین آن را انتخاب کنید.

البته لازم به ذکر است که فن سیر کوله فقط مختص گلخانه نیست و می‌توانید از آن‌ در سالن های پروش قارچ، مرغداری ها، دامداری‌ها نیز بهره گیرید. به طور کلی این مدل فن برای جابه‌جایی هوا استفاده می‌شود و کاربرد دیگر آن یکنواخت کردن دما و رطوبت است. بهترین مکان برای نصب این محصول در ارتفاعات بالا نظیر زیر سقف سالن هاست تا بتوان بدین وسیله‌ بیشترین بهره را از فن سیر کوله گرفت.
خیلی از افراد برای تامین میزان رطوبت و دما از سیستم‌های سرمایشی مانند سیستم های پد و فن استفاده می‌کنند و همچنین برای سیستم گرمایش خود نیز از هیتر های فن دار و جت هیتر بهره می‌گیرند ولی از فن سیر کوله غافل می شوند. نداشتن این فن ها بازدهی سیستم‌های سرمایش و گرمایش را به شدت کاهش می‌دهد و علاوه بر آن تهویه داخلی سالن را نیز با مشکلاتی روبه‌رو می‌کند. از این رو اگر به دنبال استفاده‌ی حداکثری از سیستم‌های گرمایش و سرمایشی خود هستید و همچنین به دنبال راهی برای تهویه مناسب سالن هستید ما به شما استفاده از فن سیر کوله را پیشنهاد می‌دهیم.
ویژگی‌های فن سیر کوله

فن سیرکوله علاوه بر خاصیت دمندگی خاصیت مکندگی نیز دارند. این فن‌ها به صورت دایره شکل هستند و همانطور که در بالاتر توضیح دادیم در زیر سقف سالن گلخانه نصب می شوند. از ویژگی‌های خوب این محصول می‌توان به عدم لرزش در هنگام استفاده از آن اشاره کرد.

تمام محصولات گلخانه‌ای به هوای تازه نیاز دارند و بدین منظور باید از منافذی برای ورود هوا تازه استفاده کنیم. حال برای آنکه این هوای تازه به طور یکنواخت در محیط پخش شود و تمامی گیاهان از هوای تازه بهره ببرند؛ نیازمند استفاده از فن سیر کوله هستیم.

این محصول در دو سایز مختلف در بازار موجود است که با توجه به فضای سالن می‌توانید از این سایز‌ها استفاده کنید که این سایز‌ها عبارت انداز 40 و 50. از ویژگی‌های بارز دیگر این محصول قدرت موتور آن است که قدرت موتوری معادل 414، 180 وات را داراست. پروانه این محصول هفت پر بوده و رنگ این پره‌ها استاتیکی است. بدنه های اینگونه محصولات نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و در این فن از بدنه استیل به همراه زنجیر آویز استفاده شده است که در هر دو طرف بدنه از توری استفاده شده است. این فن مکش 5 تا 7 را متر دارد و همچنین دارای پرتاب باد 12 تا 15 متر است.


ارسال دیدگاه

Post comments